Alabama State Representatives

Phillip Pettus

Phillip Pettus

District 1

Lynn Greer

Lynn Greer

District 2

Andrew Sorrell

Andrew Sorrell

District 3

Parker Moore

Parker Moore

District 4

Danny Crawford

Danny Crawford

District 5

Andy Whitt

Andy Whitt

District 6

Proncey Robertson

Proncey Robertson

District 7

Terri Collins

Terri Collins

District 8

Scott Stadthagen

Scott Stadthagen

District 9

Mike Ball

Mike Ball

District 10

Randall Shedd

Randall Shedd

District 11

Corey Harbison

Corey Harbison

District 12

Connie Rowe

Connie C. Rowe

District 13

Tim Wadsworth

Tim Wadsworth

District 14

Allen Farley

Allen Farley

District 15

Kyle South

Kyle South

District 16

Tracy Estes

Tracy Estes

District 17

Jamie Kiel

Jamie Kiel

District 18

Laura Hall

Laura Hall

District 19

Howard Sanderford

Howard Sanderford

District 20

Rex Reynolds

Rex Reynolds

District 21

Ritchie Whorton

Ritchie Whorton

District 22

James Hanes

Tommy Hanes

District 23

Nathaniel Ledbetter

Nathaniel Ledbetter

District 24

C. McCutcheon

Mac Mccutcheon

District 25

Kerry Rich

Kerry Rich

District 26

Wes Kitchens

Wes Kitchens

District 27

Gil Isbell

Gil Isbell

District 28

Becky Nordgren

Becky Nordgren

District 29

B. Lipscomb

Craig Lipscomb

District 30

Mike Holmes

Mike Holmes

District 31

Barbara Boyd

Barbara Boyd

District 32

Ronald Johnson

Ron Johnson

District 33

David Standridge

David Standridge

District 34

Steve Hurst

Steve Hurst

District 35

Randy Wood

Randy Wood

District 36

Bob Fincher

Bob Fincher

District 37

Debbie Wood

Debbie Wood

District 38

Ginny Shaver

Ginny Shaver

District 39

Koven Brown

K. L. Brown

District 40

Corley Ellis

Corley Ellis

District 41

James Martin

Jimmy Martin

District 42

Arnold Mooney

Arnold Mooney

District 43

J. Garrett

Danny Garrett

District 44

E. Richard Drake

Dickie Drake

District 45

David Faulkner

David Faulkner

District 46

David Wheeler

David Wheeler

District 47

Jim Carns

Jim Carns

District 48

April Weaver

April Weaver

District 49

Jim Hill

Jim Hill

District 50

Benjamin Treadaway

Allen Treadaway

District 51

John Rogers

John W. Rogers

District 52

Anthony Daniels

Anthony Daniels

District 53

Neil Rafferty

Neil Rafferty

District 54

Roderick Scott

Rod Scott

District 55

Louise Alexander

Louise Alexander

District 56

Merika Coleman-Evans

Merika Coleman

District 57

Rolanda Hollis

Rolanda Hollis

District 58

Mary Moore

Mary Moore

District 59

Juandalynn Givan

Juandalynn Givan

District 60

Rodney Sullivan

Rodney Sullivan

District 61

Rich Wingo

Rich Wingo

District 62

William Poole

Bill Poole

District 63

Harry Shiver

Harry Shiver

District 64

Brett Easterbrook

Brett Easterbrook

District 65

Alan Baker

Alan Baker

District 66

Prince Chestnut

Prince Chestnut

District 67

Thomas Jackson

Thomas Jackson

District 68

Kelvin Lawrence

Kelvin Lawrence

District 69

Christopher England

Chris England

District 70

Artis McCampbell

Artis McCampbell

District 71

Ralph Howard

Ralph Howard

District 72

Matt Fridy

Matt Fridy

District 73

Dimitri Polizos

Dimitri Polizos

District 74

Reed Ingram

Reed Ingram

District 75

Thad McClammy

Thad McClammy

District 76

Tashina Morris

TaShina Morris

District 77

Kirk Hatcher

Kirk Hatcher

District 78

Joe Lovvorn

Joe Lovvorn

District 79

Chris Blackshear

Chris Blackshear

District 80

Ed Oliver

Ed Oliver

District 81

Pebblin Warren

Pebblin W. Warren

District 82

Jeremy Gray

Jeremy Gray

District 83

Berry Forte

Berry Forte

District 84

Dexter Grimsley

Dexter Grimsley

District 85

Paul Lee

Paul W. Lee

District 86

Jeff Sorrells

Jeff Sorrells

District 87

Will Dismukes

Will Dismukes

District 88

Wes Allen

Wes Allen

District 89

Chris Sells

Chris Sells

District 90

Rhett Marques

Rhett Marques

District 91

Mike Jones

Mike Jones

District 92

Steve Clouse

Steve Clouse

District 93

Joe Faust

Joe Faust

District 94

Stephen McMillan

Steve Mcmillan

District 95

Matt Simpson

Matt Simpson

District 96

Adline Clarke

Adline Clarke

District 97

Napoleon Bracy

Napoleon Bracy

District 98

Sam Jones

Sam Jones

District 99

Victor Gaston

Victor Gaston

District 100

Chris Pringle

Chris Pringle

District 101

Shane Stringer

Shane Stringer

District 102

Barbara Drummond

Barbara Drummond

District 103

Margie Wilcox

Margie Wilcox

District 104

Chip Brown

Chip Brown

District 105